Kuqezinjtë fitojnë Ligën Europiane të të Rinjve 2024

Sot, në turin e pestë, SHQIPËRIA fiton ndaj ekipit B të ANGLISË, me rezultatin 3.5-2.5, me lojtarët: Mateo BOCI, Kler CAKU, Henri TROSHANI dhe barazoi, Klean SHUQJA!

Aktualisht, Shqipëria, me 2 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje, renditet në vendin e katërt, me pikë të barabarta me Anglinë B, ndërsa javën e ardhshme, SHQIPËRIA do të luajë me ekipin favorit të turneut, UKRAINËN.

About The Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts